
21 лютого 2013 року в читальному залі гуманітарного профілю Хмельницької ОУНБ ім. М Островського до Міжнародного дня рідної мови відбулося літературно-фольклорне свято "Народом шанована, поетом оспівана - рідна мова моя", до якого приєдналися і консультанти ЦЄІ. Мета заходу: збереження та шанування української мови як державної; виховання у молодих користувачів бібліотеки шани і поваги до мов та культур національних меншин, які проживають на Хмельниччині; популяризація фондів бібліотеки та можливостей ЦЄІ в популяризації даної теми.
Міжнародний день рідної мови - це день "підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності", який проголошений на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня - 17 листопада 1999 рокув Парижі. Відзначається щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.
Головна декларована мета Міжнародного дня рідної мови - сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов. Крім того, ЮНЕСКО виступило за зближення культур і їх активну взаємодію, зокрема, в мовних питаннях, оскільки саме мови вважаються важливим інструментом розвитку духовної спадщини планети.
В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин Президент України підписав відповідне розпорядження про святкування Міжнародного дня рідної мови.
У літературно-фольклорному святі взяли участь представники національних меншин, які мешкають та території Хмельниччини: українці, росіяни, поляки, вірмени, євреї: Сергій Трояновський - керівник товариства російської культури "Русь"; Тетяна Вайс - поетеса, музикознавець, представник польської громади; Ганна Штівельбанд - член обласної спілки вірменської культури "Арарат"; Надія Уфімцева - менеджер культурно-просвітницької роботи Хмельницького благодійного фонду Хесед Бешт; студентський молодіжний театр "Глорія" Хмельницького національного університету (керівник - старший викладач кафедри філології Таїсія Коваль).
Під час заходу звучали національні поетичні та музичні твори, які дали можливість відчути красу та неповторність кожної з представлених націй, відбулася презентація книжкової виставки "Мови різні - душа одна".








