Центр європейської інформації в м. Хмельницький

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Головна тема » Захист прав людини – гарантія правової держави

Захист прав людини – гарантія правової держави
9 - 10 грудня 2015 року у читальному залі ОУНБ ім. М.Островського відбувся правовий всеобуч «Захист прав людини – гарантія правової держави» (до Міжнародного дня прав людини). Консультанти ЦЄІ виступили інформаційними партнерами заходу.
Щороку 10 грудня Україна та увесь світ відзначають Міжнародний День прав людини. Саме цього дня у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини, яка є основою міжнародних стандартів у сфері прав людини. На Декларації ґрунтується значна кількість міжнародних договорів із прав людини, які мають обов'язкову юридичну силу у сфері прав людини у всьому світі. У ній закріплено загальне визнання того, що кожна людина народжується вільною у своїй гідності та правах.
На сьогодні дуже важливо, щоб кожна людина знала свої права, які визнані державою та суспільством. Права людини не даруються державою, а належать кожному від народження. Всі права людини – громадянські, політичні, економічні, соціальні є універсальними, неподільними, взаємозалежними та взаємопов’язаними. Вони є основою людського існування та розвитку. Визначаючи універсальні міжнародні стандарти прав людини, ООН встановила, що вони не можуть залежати від кордонів і повинні бути однаково забезпечені на різних континентах. Жодна країна світу не може вільно порушувати права людини, виходячи зі своїх внутрішніх інтересів.
Щороку в тиждень, що включає День прав людини, який відзначається в світі на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини, в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень права. Цього року тиждень права проходитиме з 7 по 12 грудня. Саме в рамках тижня і проходив правовий всеобуч. Мета його - навчити молодь визначати у повсякденному житті правові ситуації та встановлювати шляхи їх розв’язання.
Про особистісні права людини і її обов'язки, про проблеми обізнаності не лише юних громадян України щодо прав людини і прав дитини, про зміст міжнародних актів у галузі права йшла розмова під час зустрічі учнівської молоді з представниками правових організацій.
Серед запрошених: юристи та голова ХОГО «Центру правового захисту» Семенов Сергій, представники Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
img_40711.jpg (45.67 Kb)img_381.jpg (29.64 Kb)img_411.jpg (27.27 Kb)img_691.jpg (26.59 Kb)
Розділ: Головна тема Переглядів: 432 | Розміщено: 11 грудня 2015


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Хмельницький
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :