Центр європейської інформації в м. Хмельницький

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Бібліотека

Бібліотека

21 березня 2011

Проект "Українські книжки для виховання толерантності"

1. Полікультуріка: як організувати виховання між культурної толерантності у школі та позашкільній діяльності: навчально-методичний посібник / Авт.-упоряд. А Ленчковська, К. Крейдерман, М. Грінберг. – К.: ТОВ «Майстерня книги», 2010, - 344с.
Посібник містить методичні рекомендації з організації уроків виховної роботи у школі та позашкільній діяльності з толерантності, між культурної компетентності та протидії ксенофобії і расизму.
2. Войтенко О., Комаров Ю., Костюк І.
Я, ти, він, вона: Посібник для вчителів / Центр Громадянської освіти і виховання. – Дрогобич: Видавнича фірма «Відродження», 2009. – 120с., з іл..
Посібник з антидискримінаційної освіти підготовлений у рамках співпраці Дому Анни Франк, Королівство Нідерландів, з українськими освітніми організаціями. Матеріали присвячені роботі з поняттям дискримінації та її різновидами на конкретних історичних та сучасних прикладах, що включають український контекст. Особлива увага приділяється формуванню негативного ставлення до будь-яких проявів дискримінації в суспільстві, готовності протистояти порушенню прав людини, усвідомленної цінності гідності як основи між людської взаємодії.

3. Виховуємо людину і громадянина. Видання друге. Навч.-метод. Посібник / Центр Громадянської освіти і виховання. – Дрогобич: Видавнича фірма «Відродження», 2009. – 128с.
Поглиблена увага до історії становлення прав людини, знайомство з прикладами інтолерантності та дискримінації допоможе вчителям та їх вихованцям краще зрозуміти цінності демократії, потреби суспільства у подоланні ксенофобії, стереотипів та упереджень, усвідомити необхідність взаєморозуміння та співпраці.
4.Джерела толерантності . Каталог виставки. 2004-2006. Видання друге. – К.: Дух і Літера, 2009. – 88с., з іл.
Виставка є частиною спільного проекту Інституту юдаїки з музеем Анни Франк /Нідерланди/ «Освіта з Голокосту та Толерантності» в Україні. Каталог присвячений героям виставки – відомим людям, які сповідували ідеї толерантності – правозахисникові Петру Григоренку та українським політв`язням, педагогові Янусу Корчаку та письменникові-мандрівнику Василю Ярошенку, Митрополиту Андрею Шептицькому та родині Глаголєвих, перекладачеві Миколі Лукашу та філологу Сергію Авєринцеву, дітям і вихователям міжнаціонального табору «Джерела толерантності».
5. Обрії порозуміння / Упорядник А. Ленчовська. ( Серія «Бібліотека Інституту юдаїки») – Видання друге. – К.: Дух і Літера, 2009. – 192с.
У книзі зібрані тексти, які на думку видавців, сприятимуть осмисленню людської солідарності, толерантності та порозуміння. Розрахована на широкий загал читачів, які шукають відповіді на непрості виклики часу.
6. Яап Танья. П`ятдесят питань про антисемітизм. Переклад із англ.. – К.: Дух і Л%B3тера, 2009. – 179с.
Книга Я. Танья – це спроба автора відповісти на типові питання про феномен антисемітизму в історії та сучасному житті. Книга розрахована на численну аудиторію, а також може використовуватися як навчальний посібник в курсах про толерантність.
7.Поза межами розуміння / богослови та філософи про Голокост. Видання друге. За редакцією Джона К. Рота і Майкла Беренбаума. – К.: Дух і Літера, 2009. – 432с.
Понад два десятки відомих єврейських і християнських філософів, мислителів, літераторів, переважно тих, хто зазнав людиноненависницької дійсності фашистських концтаборів і гетто, свідчать про Голокост – злвісну спробу остаточного знищення європейського єврейства гітлерівськими нацистами у період 1939-1945 років.
8. Нариси з історії та культури євреїв України. Видання третє. – К.: Дух і Літера, 2009. – 440с., з іл..
У книзі представлені нариси з історії та культури євреїв, які проживають на території сучасної України, починаючи з прадавніх часів до сьогодення. Нариси висвітлюють різноманітні сторони життя євреїв, віковічні традиції та побут, виникнення хасидизму, розвиток єврейської літератури та друкарства, українсько-єврейські взаємини впродовж століть, трагічну долю українського єврейства під час Голокосту. В книзі представлені нариси про історію єврейського мистецтва, літературу, книговидання, архітектуру, становлення та розвиток єврейського театру та кінематографу.
9. Єврейські діти України – жертви Голок осту. Каталог додаткової експозиції з історії Голокосту на теренах України, яка є частиною виставки «Анна Франк. Урок історії» / Український центр вивчення історії Голокосту. – К.: ДГВПП «Зовнішторгвидав України», 2009. – 56с.
Ця книга стане у пригоді всім, кому не байдужа правда історії, доля єврейських громад України в роки Другої світової війни, проблеми толерантності та національної взаємоповаги в сучасному світі.
10. Подольський А.Ю. Уроки минулого. Історія Голокосту в Україні. Навчальний посібник для учнів 10-11 класів середніх загальноосвітніх закладів України. Видання друге. – К.: Зовнішторгвидав України, 2009. – 100с.
Посібник присвячений складним сторінкам історії України 20-го століття, історії Другої світової війни на українських землях, а саме долі євреїв України в добу нацистської окупації (1941-1944 роки), - історії Голо осту на теренах України, яка була одночасно частиною геноциду єврейського народу в усіх окупованих нацистами країнах Європи в період Другої світової війни (1939-1945 роки).
 

Меню сайту




Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Хмельницький
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :